SPOTKANIE KL. I-III Z PRZEDSTAWICIELEM PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W SOKOŁOWIE PODLASKIM WOJCIECHEM ROGUSKIM

7 grudnia 2018 r. gościł w Szkole Podstawowej w Skibniewie P. Wojciech Roguski, przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim. Uczniowie kl. I-III wraz z wychowawcami z wielkim zainteresowaniem słuchali o ratownictwie i ochronie przeciwpożarowej.

Dzieci utrwalały numery alarmowe, zadawały pytania dotycząceciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażaka. Dokładnie mogły obejrzeć strój ratowniczy, zwłaszcza hełm używany podczas pożarów. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się tzw. czujka, urządzenie które włącza się, kiedy strażak straci przytomność.

Uczniowie dowiedzieli się jak niebezpieczny jest czad, jak ważne są regularne przeglądy kominiarzy, szczególnie w okresie, kiedy pali się w piecach. Dzieci dowiedziały się, jak należy chronić się przed pożarami.Na koniec wszyscy chętni mogli przymierzyć hełm strażacki.

Mamy nadzieję że każdy z uczestników spotkania zapamiętał numer alarmowy straży pożarnej i potrafiwłaściwie zareagować w sytuacji pożaru, a część chłopcówwybierze w przyszłości ten ciekawy, ale też odpowiedzialny i niebezpieczny zawód.

Anna Miklas
Małgorzata Patejko